Mestarit 2010

 

RÖLLILUOKKA

MÖLLILUOKKA 

AVOIN LUOKKA

Minit 

Oona (borter) & Pentti Aaltonen

Tuure (parson) & Hanna Häkkinen

Daisy (kääpin) & Miia Anttila

Medit 

Flora (koohon) & Kimmo Lehtinen

Swingi (kromfo) & Anne-Mari Piispanen

Eicca (parson) & Marja Karjalainen

Maxit 

Hattiwatti (borcol) & Tommi Alonen

Iitu (pyrpal) & Aino-Maria Ilmanen

Wiki (borcol) & Taija Kontulainen

 

 

Rölli-luokka (Tuomari: Roberto Groot)   

minit

Sija

Rotu

Koira

Ohjaaja

Aika

AV

RV

Tulos

1.

borter

Oona

Pentti Aaltonen

21,40

-12,60

0

-12,60

2.

jackru

Miiru

Olga Juhola

31,50

-2,50

5

5

medit

1.

koohon

Flora

Kimmo Lehtinen

23,60

-10,40

0

-10,40

2.

shelam

Riku

Katriina Kauhaniemi

26,60

-7,40

5

5

maxit

1.

borcol

Hattiwatti

Tommi Alonen

17,90

-16,10

0

-16,10

2.

parcol

Stella

Elina Rauma

19,60

-14,40

0

-14,40

3.

pon

Takku

Maija Mäki

25,50

-8,50

0

-8,50

4.

x-rotu

Rosie

Anna-Maija Norrvik

29,60

-4,40

0

-4,40

5.

borcol

Niiskuneiti

Tommi Alonen

23,60

-10,40

15

15

6.

x-rotu

Rolle

Laura Vuorinen

22,50

-11,50

20

20

               

 

Mölli-luokka (Tuomari: Eeva Ylinen)   

minit

Sija

Rotu

Koira

Ohjaaja

Aika

AV

RV

Tulos

1. 

parson

Tuure

Hanna Häkkinen

23,40

-16,60

0

-16,60

2.

kääpin

Tira

Laura Närhi

25,78

-14,22

0

-14,22

3.

borter

Oona

Sini Aaltonen

26,40

-13,60

10

10

4.

kääsna

Kapu

Anu-Leena Korpi

27,64

-12,36

10

 10

5.

schipp

Omppu

Maria Salonen

28,53

-11,47

10

 10

6.

jackru

Ainu

Arja Heinonen

32,77

-7,23

10

 10

7.

boster

Madde

Niina Kuukkanen

34,50

-5,50

10

 10

8.

x-rotu

Bono

Katja Nyman

29,71

-10,29

20

 20

9.

jackru

Merri

Maija Lindroth

38,15

-1,85

20

 20

10.

kääsna 

Wilma

Meri Johansson

52,15

12,15

10

 22,15

11.

shelam

Hertta

Raija Småträsk

48,27

8,27

15

 23,27

12.

jackru

Elmeri

Kirsi Sundberg

37,90

-2,10

30

30

medit

1.

kromfo

Swingi

Anne-Mari Piispanen

22,46

-17,54

0

-17,54

2.

kääsna

Totti

Taija Niemi

32,46

-7,54

0

-7,54

3.

skette

Elmeri

Esa Lehdistö

26,33

-13,67

20

20

4.

pon

Pörrö

Juha Mäki

29,71

-10,29

25

25

5.

shelam

Darcy

Heidi Lehto

32,34

-7,66

30

30

maxit

1.

pyrpal

Iitu

Aino-Maria Ilmanen

22,83

-17,17

0

-17,17

2.

pyrpal

Aulis

V-P Suuronen

23,65

-16,35

5

5

3.

borcol

Hattiwatti

Milla Alonen

25,54

-14,46

10

10

4.

x-rotu

Rosie

Pirkko Vuori

26,46

-13,54

10

10

5.

x-rotu

Rolle

Mervi Sainio

29,55

-10,45

10

10

6.

espves

Touko

Maria Toivanen

28,40

-11,60

20

20

7.

lappor

Tuuli

Pia Sjögren

52,59

12,59

30

42,59

8.

pinser

Jassu

Piia Gustafsson

77,65

37,65

30

67,65

 

Avoimen luokan mestaruus jaettiin kahden radan yhteistuloksen perusteella. Finaaliradalle pääsivät kaikki karsintaradalla tuloksen tehneet. 

Avoin-luokka 

minit

Sija

Rotu

Koira

Ohjaaja

Aika

AV

RV

Tulos

1.

kääpin

Daisy

Miia Anttila

72,12

-25,88

0

-25,88

       

33,27

-10,73

0

-10,73

       

38,85

-15,15

0

-15,15

2.

jackru

Bobby

Maija Lindroth

86,81

-11,19

0

-11,19

       

38,22

-5,78

0

-5,78

       

48,59

-5,41

0

-5,41

3.

käävil

Ella

V-P Suuronen

90,44

-7,56

0

-7,56

       

40,16

-3,84

0

-3,84

       

50,28

-3,72

0

-3,72

4.

cavspa 

Nicky

Anne Salo

93,37

-4,63

5

5

       

41,84

-2,16

5

5

       

51,53

-2,47

0

-2,47

 

bichav

Idefix

Marja Kujala

     

HYL

       

39,16

-4,84

0

-4,84

             

HYL

medit

1.

parson

Eicca

Marja Karjalainen

74,23

-23,77

0

-23,77

       

33,90

-10,10

0

-10,10

       

40,33

-13,67

0

-13,67

2. 

mudi

Sumu

Niina Närhi

77,25

-20,75

0

-20,75

       

35,35

-8,65

0

-8,65

       

41,90

-12,10

0

-12,10

3.

kromfo

Heppu

Anne-Mari Piispanen

81,85

-16,15

0

-16,15

       

36,89

-7,11

0

-7,11

       

44,96

-9,04

0

-9,04

4.

skette

Miro

Esa Lehdistö

72,00

-26,00

5

5

       

33,35

-10,65

5

5

       

38,65

-15,35

0

-15,35

5.

koohon

Kiia

Marja Salomaa

79,51

-18,49

5

5

       

37,22

-6,78

0

-6,78

       

42,29

-11,71

5

5

6.

shelam

Riku

Raija Småträsk

78,55

-19,45

15

15

       

35,40

-8,60

0

-8,60

       

43,15

-10,85

15

15

7.

shelam

Cosmo

Marja Kujala

92,69

0,46

30

30,46

       

44,46

0,46

15

15,46

       

48,23

-5,77

15

15

maxit

1.

borcol

Wiki

Taija Kontulainen

85,92

-12,08

10

10

       

38,46

-5,54

5

5

       

47,46

-6,54

5

5

2.

auspai

Sony

Laura Lehtismäki

85,75

-12,25

20

20

       

39,47

-4,53

5

5

       

46,28

-7,72

15

15

 

auskel

Kami

Maija Rantala

     

HYL

       

31,90

-12,10

0

-12,10

             

HYL

 

auspai

Sega

Laura Lehtismäki

     

HYL

       

38,15

-5,85

0

-5,85

             

HYL

 

belpag

Jojo

Tuija Soini

     

HYL

       

41,52

-2,48

0

-2,48

               
 

parcol 

Stella

Johanna Rauma

     

HYL

       

46,41

2,41

5

7,41

             

HYL

 

auskel

Lyyti

Tuija Rahkama

     

HYL

       

38,71

-5,29

0

-5,29

             

HYL