Kilpailu 20.11.2014 TaikaaTassuissa möllluokka, järjestäjä Agility-Team Turku ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Suvi Reini, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 12 tarupi Lilli Markus Ahtinen ATT 26,96 -23,04 0 -23,04  
2 5 lkkämä Aamu Emmi Ollonqvist ATT 30,59 -19,41 0 -19,41  
3 3 cavspa Milda Emmiina Varjonen MYNSK 32,46 -17,54 0 -17,54  
4 8 lkkämä Sulo Tiina Ollonqvist ATT 32,90 -17,10 5 5  
5 9 koohon Nita Sini-Tuulia Laaksonen ATT 38,22 -11,78 5 5  
6 21 pomera Missy Pamela Vahalahti ATT 40,21 -9,79 10 10  
7 10 cavspa Milda Annika Henttinen ATT 38,96 -11,04 15 15  
8 14 shelam Manna Erika Lust ATT 47,58 -2,42 15 15  
9 7 schipp Kawa Kristiina Lindstedt ATT 49,90 -0,10 15 15  
10 1 schipp Mila Pia Rämö TSAU 49,59 -0,41 30 30  
11 17 brater Nova Mervi Juntunen TSAU 66,71 16,71 15 31,71  
  2 schipp Flash Nina Rämö TSAU 29,84 -20,16 0 -20,16 ULKOP
  18 kleins Hulda Pamela Vahalahti ATT 26,40 -23,60 5 5 ULKOP
  15 koohon Nita Sini-Tuulia Laaksonen ATT 27,90 -22,10 5 5 ULKOP
  6 borcol Una Jenni Uotila TSAU 26,90 -23,10 10 10 ULKOP
  16 kesvil Jade Elina Laakso ATT 34,09 -15,91 15 15 ULKOP
  4 karmäy Mox Saana Nieminen ATT 37,53 -12,47 15 15 ULKOP
  11 karmäy Mox Saana Nieminen ATT 39,09 -10,91 15 15 ULKOP
  13 kääpin Mini Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 49,46 -0,54 20 20 ULKOP
  19 schipp Tapsa Marjaana Korhonen ATT 61,15 11,15 35 46,15 ULKOP

Medi, tuomari Suvi Reini, koirakoita 35, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 64 espves Pihka Tyyni Kosonen ATT 21,52 -28,48 0 -28,48  
2 72 kääsna Amos Maarit Huhti ATT 28,21 -21,79 0 -21,79  
3 55 slapko Nila Katja Kastman ATT 31,15 -18,85 0 -18,85  
4 71 kiihar Teppo Sari Vanha-Perttula ATT 31,21 -18,79 0 -18,79  
5 44 koohon Orson Saana Nieminen ATT 31,28 -18,72 0 -18,72  
6 63 novnou Halla Tiia Mäenpää ATT 34,34 -15,66 0 -15,66  
7 61 snauts Ruska Marika Ruohonen ATT 46,84 -3,16 0 -3,16  
8 69 shiba Dachu Taru Mäkelä ATT 50,02 0,02 0 0,02  
9 46 espves Lilla Roosa Virtanen ATT 31,52 -18,48 5 5  
10 51 koohon Lenni Mari Parsama ATT 33,96 -16,04 5 5  
11 65 snauts Rosita Marika Ruohonen ATT 51,46 1,46 5 6,46  
12 42 shelam Loru Sanna Hovila ATT 26,71 -23,29 10 10  
13 75 schipp Niki Emma Ojala ATT 29,46 -20,54 20 20  
14 66 shelam Aava Sari Sainio ATT 47,84 -2,16 20 20  
15 50 koohon Primo Kaisa Suominen ATT 49,46 -0,54 30 30  
16 53 shelam Nemi Erika Lust ATT 57,65 7,65 30 37,65  
  68 espves Pihka Tyyni Kosonen ATT 20,90 -29,10 0 -29,10 ULKOP
  77 espves Reima Johanna Suuronen ATT 21,15 -28,85 0 -28,85 ULKOP
  58 koohon Lenni Mari Parsama ATT 31,52 -18,48 0 -18,48 ULKOP
  59 espves Louise Marianne Asikainen TSAU 22,90 -27,10 5 5 ULKOP
  67 lappor Jupiter Taru Mäkelä ATT 32,08 -17,92 5 5 ULKOP
  54 koohon Orson Saana Nieminen ATT 29,71 -20,29 10 10 ULKOP
  41 skette Miro Esa Lehdistö ATT 41,96 -8,04 10 10 ULKOP
  48 pumi Inna Mirva Komulainen ATT 28,33 -21,67 15 15 ULKOP
  43 pumi Inna Mirva Komulainen ATT 34,52 -15,48 15 15 ULKOP
  70 schipp Teppo Marjaana Korhonen ATT 39,53 -10,47 20 20 ULKOP
  62 pyrpap Kaffe Petteri Nurmi ATT 29,46 -20,54 25 25 ULKOP
  52 manter Chili Juha Aronen TASSU 40,21 -9,79 30 30 ULKOP
  57 espves Lilla Roosa Virtanen ATT 47,65 -2,35 30 30 ULKOP
  49 espves Gimma Taru Ruohonen ATT 50,22 0,22 30 30,22 ULKOP
  56 shelam Jade Sanna Hovila ATT 34,58 -15,42 40 40 ULKOP
  47 shelam Loru Sanna Hovila ATT 44,09 -5,91 45 45 ULKOP
  45 auspai Who Laura Lehtismäki ATT 59,27 9,27 40 49,27 ULKOP
  60 manter Speedy Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 73,02 23,02 40 63,02 ULKOP
  74 espves Reima Johanna Suuronen ATT       KESK ULKOP

Maksi, tuomari Suvi Reini, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 82 borcol Becks Esa Lehdestö ATT 23,84 -26,16 0 -26,16  
2 100 appenz Bellis Iita Ojala ATT 34,03 -15,97 0 -15,97  
3 87 lagrom Roki Minna Hietanen ATT 37,53 -12,47 0 -12,47  
4 88 borcol Luv Tem Jenni Uotila TSAU 24,91 -25,09 5 5  
5 95 borcol Tuh Jenni Uotila TSAU 28,40 -21,60 5 5  
6 99 sakpai Bella Martina Mäkelä TSAU 30,71 -19,29 5 5  
7 91 belpag Buntta Henrik Ragnell ATT 33,03 -16,97 5 5  
8 98 lappor Kerttu Kristiina Töykkälä ATT 33,84 -16,16 5 5  
9 89 borcol Ninja Viivia Takaoja ATT 32,08 -17,92 20 20  
10 92 pitcol Rambo Jenni Keskimäki ATT 44,52 -5,48 20 20  
11 86 unkviz Isla Sanna Maja ATT 52,59 2,59 25 27,59  
  84 slapko Beana Katja Kastman ATT 35,97 -14,03 0 -14,03 ULKOP
  81 borcol Riesa Nina Saarentaa ATT 23,40 -26,60 5 5 ULKOP
  96 siphus Polar Taru Mäkelä ATT 34,21 -15,79 5 5 ULKOP
  97 pitcol Kira Päivi Gränö ATT 37,90 -12,10 5 5 ULKOP
  83   Riiviö Marika Ruohonen ATT 36,65 -13,35 15 15 ULKOP
  93 unkviz Isla Sanna Maja ATT 38,77 -11,23 15 15 ULKOP
  85 borcol Riesa Niina Saarentaa ATT 40,90 -9,10 20 20 ULKOP
  94 lagrom Roki Minna Hietanen ATT 61,71 11,71 15 26,71 ULKOP
  90 borcol Pixie Marianne Asikainen TSAU 70,15 20,15 35 55,15 ULKOP